Reprezentacyjność i komfort – jak dobrze wyposażyć salę konferencyjną?

W większości firm znajduje się sala konferencyjna, która pełni różne funkcje. Jest to przede wszystkim miejsce tak zwanej burzy mózgów oraz pomieszczenie do przyjmowania klientów i partnerów biznesowych. Z całą pewnością należy zadbać o to, aby sala konferencyjna dobrze się prezentowała, a do tego konieczne jest odpowiednie zaaranżowanie wnętrza. Na jakie meble biurowe zatem zdecydować się podczas urządzania sali konferencyjnej?

Niezbędne wyposażenie do sali konferencyjnej
Przed przystąpieniem do urządzania sali konferencyjnej, należy najpierw określić, jaką funkcję ma pełnić to pomieszczenie. Trzeba zatem ustalić, do jakich celów będzie najczęściej wykorzystywana sala konferencyjna. Nie jest przecież powiedziane, że w sali konferencyjnej przyjmowani są wyłącznie partnerzy handlowi i odbywają się w niej spotkania kierowników. To pomieszczenie służy również do rozmów rozwojowych z pracownikami czy też do organizowania firmowej Wigilii. To właśnie w sali konferencyjnej odbywają się rekrutacje i szkolenia. W związku z tym warto zaaranżować to pomieszczenie zgodnie z indywidualnymi potrzebami danego przedsiębiorstwa. Wybór mebli powinien być dopasowany do wymogów firmy. Z całą pewnością nie może zabraknąć stołów, jak i stolików oraz krzeseł. Podobnie zresztą jak szaf i kontenerów oraz dodatkowych akcesoriów.

Wybieramy meble biurowe do sali konferencyjnej
W przypadku sali konferencyjnej najważniejszy jest duży stół, który powinien tworzyć spójną całość z resztą umeblowania. Do wyboru jest wiele stołów, które mogą mieć blaty o różnych kształtach. Na szerokie pole do popisu można liczyć także w przypadku wyboru okleiny stołu. Podobnie zresztą jest w przypadku nóg do stołu, które można dobrać zgodnie ze swoimi preferencjami. Ciekawą opcją są stoły konferencyjne z możliwością elektrycznej regulacji wysokości, co jest bardzo dużym ułatwieniem w przypadku przemówień i różnego typu wystąpień prelegentów. Mniejszy stolik można wykorzystać do postawienia na nim jedzenia i napojów. Godne polecenia są stoły składane, których konfigurację można szybko i łatwo zmienić. Tego typu meble można w każdej chwili złożyć i ustawić z boku sali, jeśli nie są w danej chwili potrzebne, a przy tym nie zajmują one zbyt dużo miejsca. Mogą nawet posłużyć jako tymczasowe biurko.
Jeśli mamy już stoły, to warto do nich dobrać szafy biurowe, których wygląd powinien być do nich dopasowany. Szafy i kontenery są nieocenione podczas spotkań i szkoleń. Warto także sięgnąć po dodatkowe akcesoria w postaci kanałów kablowych i portów multimedialnych. Dzięki temu możliwe będzie doprowadzenie do stołu konferencyjnego potrzebnych przewodów i jednocześnie uniknięcie splątanych ze sobą kabli. Porty zaś pozwalają na podpięcie się do prądu czy Internetu oraz na podłączenie się do rzutnika. Podczas urządzania sali konferencyjnej nie można oczywiście zapomnieć również o ścianach i podłodze. Wybór koloru ścian i wykładziny ma duże znaczenie. Wygląd sali konferencyjnej powinien zachować spójność z pozostałymi pomieszczeniami w firmie.

W przygotowaniu artykułu pomocy udzieliła strona contino.pl.

Add Comment