Najważniejsze artykuły – potrzebne w każdej sypialni

Najważniejszym elementem wystroju sypialni jest oczywiście łóżko, ale równie ważna jest szafa, czy wygodne szafki nocne.

Najwygodniejsze łóżko do sypialniOczywiście wiele zależy od jej rozmiarów, ale w sypialni najlepiej sprawdza się łóżko o dużych rozmiarach, mające 140×200 cm, a nawet 160×200 cm (i więcej). Jest ono wtedy najbardziej komfortowe, a przystawione wezgłowiem do ściany daje wygodny dostęp dla dwóch osób. Dość istotna jest także jego wysokość – by można było z niego swobodnie wstawać. Jaka wysokość jest optymalna? Dla każdej osoby może być inna: siedząc na brzegu łóżka powinno się mieć kąt prosty pomiędzy udami a kolanami – wtedy będzie ona najodpowiedniejsza. Ważna jest także solidna, wytrzymała rama. W sypialniach urządzanych w stylu nowoczesnym, pojawiają się ramy metalowe albo w pełni tapicerowane. Natomiast w sypialniach bardziej klasycznych królują łóżka drewniane: sosnowe, bukowe czy dębowe. Występując w naturalnych kolorach dodają one wnętrzu przytulności.

Jakie szafki nocne wybrać?
Te małe, a bardzo funkcjonalne meble stają się idealnym miejscem na postawienie lampki, odłożenie książki czy kubka z herbatą. Sprawdzają się także do przechowywania innych drobnych przedmiotów. Obecnie na rynku znaleźć można bardzo różnorodne szafki nocne, które dosłownie zachwycają swoimi oryginalnymi kształtami, ale też barwami i zastosowanymi w nich udogodnieniami. Wybierając je do swojej sypialni trzeba wziąć pod uwagę własne potrzeby. Nowoczesne stoliki nocne mogą posiadać:
– jedynie blat,
– otwarte półki,
– jedną albo kilka szuflad,
– szafkę z drzwiczkami.
Oczywiście możliwe jest również połączenie kilku tych elementów w jednym meblu. Opcji konstrukcyjnych jest wiele, a producenci wręcz prześcigają się w wymyślaniu jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań.

Szafa do sypialni
Szukając szafy do sypialni, można pozwolić sobie na dość dużą swobodę w wyborze stylistyki oraz wzornictwa. Powinna ona mniej więcej pasować do pozostałych mebli, ale tak naprawdę nie jest to wymogiem. I tak na przykład do łóżka z metalową ramą pasuje naprawdę wiele rodzajów szaf – wykonanych z różnych materiałów (drewna, tworzyw sztucznych, itd.). Ważne jest jednak coś innego – szafa musi być dostosowana do ogólnych warunków pomieszczenia, to znaczy jego wielkości, układu okien i drzwi, czy ewentualnych skosów.

W niezbyt dużej i dość ciemnej sypialni nie powinno się ustawiać mebli, które dodatkowo by ją przytłoczyły i zmniejszyły wizualnie. Najlepsze więc będą w tym wypadku szafy jasne, niewielkie i dość nowoczesne. Kiedy sypialnia jest przestronna i nasłoneczniona, można w niej postawić meble bardziej masywne (np. drewniane), nawet w ciemniejszych barwach. Szafy mogą być wolnostojące, ale kiedy chce się, by idealnie dopasowały się w dostępną dla nich przestrzeń (i były jak najbardziej pojemne), zdecydować się można na szafy robione na wymiar, na całą ścianę, z przesuwanymi drzwiami. Te trzy elementy sypialni (łóżko, szafki nocne i szafa) są w niej najważniejsze, nie można jednak zapomnieć także o komodzie, lampie stojącej i roletach bądź zasłonach ozdabiających okna.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi posciel.biz.

Add Comment