Kupno mieszkania z licytacji komorniczej

Chcąc kupić mieszkanie na rynku wtórnym można to zrobić, korzystając oczywiście z dostępu do bazy ofert nieruchomości. Oferty te dodawane są zarówno przez pośredników w sprzedaży nieruchomości jak i brokerów ale także przez prywatnych właścicieli chcących sprzedać mieszkanie samodzielnie. Dla tych, którym czas nie gra zbyt dużej roli, możemy zaproponować ciekawe rozwiązanie, które pozwala kupić mieszkanie o wiele taniej, aniżeli ich wartość rynkowa. Tańsze mieszkania wiążą się oczywiście z tym, że ich jakość i wykończenie jest na słabym poziomie. Nie mniej ich kupno opłaca się nawet przy założeniu, że trzeba będzie sporo doinwestować do remontu i wykończenia. Tanie mieszkania na rynku wtórnym można znaleźć nigdzie indziej jak na komorniczych licytacjach. Licytacje komornicze mają tą zaletą, że ceny oferowanych w nich mieszkań są bardzo mocno atrakcyjne. Ale licytacje mają też swoje wady, o których za chwilę napiszemy. Tańsze mieszkania nadają się do natychmiastowego remontu. Jednak kwota inwestycji w remont nieruchomości wraz z kwotą zapłaconą za wykup mieszkania sumarycznie i tak będzie o wiele bardziej atrakcyjna aniżeli kupno mieszkania od właściciela czy agenta.
Licytacje komornicze cieszą się coraz większą popularnością. Zobacz więcej o licytacjach komorniczych. Można ich znaleźć całkiem sporo, wystarczy przeglądać regularnie stronę poświęconą właśnie tej tematyce. Jeśli znajdziemy w wyszukiwarce interesującą Nas nieruchomość należy dokładnie przyjrzeć się warunkom licytacji. Zazwyczaj są one bardzo podobne. Mieszkanie bądź każdy inny przedmiot licytacji komorniczej wycenia się i określa jego wartość szacowaną. Od tej oszacowanej wartości przedmiotu licytacji należy opłacić wadium. Wadium to jest równie dziesięciu procentom od tej wartości. Następnie licytacja może mieć różną formę. Najczęściej jest to licytacja ukryta, gdzie oferty składa się w zamkniętych kopertach. Cenę wywoławczą stanowi z kolei odpowiednia część wartości oszacowanej przedmiotu licytacji. Licytacje odbywają się do dwóch razy sztuka. Za pierwszym razem mieszkanie licytujemy od siedemdziesięciu pięciu procent jego wartości oszacowanej. Druga licytacja zaczyna się od dwóch trzecich szacowanej wartości.
Przystępując do licytacji trzeba się oczywiście liczyć z tym, że można ją wygrać. Wtedy trzeba mieć pieniądze, ażeby dokonać zapłaty za mieszkanie, które się wylicytowało. Jeśli natomiast aukcji nie wygramy to oczywiście otrzymujemy zwrot wniesionego wadium. Najbardziej opłaca się oczywiście startować dopiero w drugiej licytacji, kiedy na pierwszej nie uda się komornikowi znaleźć kupca. Takie licytacje i bardzo korzystne oferty na mieszkania z licytacji mają też swoje wady. Przede wszystkim nie możemy się spodziewać mieszkań w apartamentowych dzielnicach, chociaż oczywiście takie też się zdarzają. Jako, że mieszkania takie zabierane są najczęściej za długi to można się spodziewać, że są one raczej w opłakanym stanie. Natomiast to wszystko jest nic, jeśli nie planujemy w tym mieszkaniu mieszkać. Bo przecież takie licytacje do doskonała okazja do tego, żeby zakupić nieruchomości na wynajem.

Add Comment