Kupno nieruchomości jedną z form inwestowania

Home, money and gavel real estate concept; isolated on white with shallow depth of fieldBardzo dużo osób zastanawia się, w co należy inwestować, aby pomnożyć swoje oszczędności. Oczywiście na ten wybór składa się wiele aspektów. Przede wszystkim dużo zależy od tego, jaki dana osoba posiada rząd oszczędności. Jeśli są to kwoty tylko kilku tysięcy złotych, to adekwatnie zysk z podjętych przedsięwzięć będzie nieduży. Jeśli zaś ktoś ma minimum 150 tysięcy złotych, to na pewno nieraz głowił i zastanawiał się co z tą gotówką zrobić.

Najbezpieczniejszą formą lokowania pieniędzy jest lokata bankowa. Niestety ta opcja jest bardzo mało opłacalna. Dodatkowo w ostatnim czasie procent, na jaki można zakładać lokaty bardzo zmalał, a przez to nasz ewentualny pasywny przychód jest naprawdę znikomy. Oczywiście oddając na lokatę bankową 150 tysięcy złotych można co nieco sobie dorobić, ale na pewno nie są to kwoty, które kogoś mogłyby satysfakcjonować.

Inni decydują się na grę na giełdzie. Jest to już o wiele bardziej ryzykowana forma inwestowania. Niestety bez odpowiedniej wiedzy ciężko będzie dużo zarobić. Szybko można za to stracić oszczędności swojego życia, dlatego osobiście nie polecamy tej formy. Teoretycznie istnieje jeszcze opcja powierzenia swoich pieniędzy profesjonalnemu graczowi giełdowemu, który zna się na swoim fachu. Ma to jednak swoje minusy. Nie gwarantuje on w 100% pomnożenia oszczędności, choć oczywiście szansa na to jest większa, niż w przypadku samodzielnej gry nie mając o giełdzie zielonego pojęcia. Poza tym jednak taka osoba zawsze pobiera dla siebie odpowiednią prowizję, co oczywiście wiąże się z często niemałymi kosztami.

Jeszcze inni grają w zakładach bukmacherskich. Obstawianie wydarzeń sportowych to dodatkowy dreszczyk emocji, ale ta forma inwestycji także jest bardzo ryzykowna. Badania dowodzą, że zaledwie około dwóch, trzech procent grających czerpie z tego regularne zyski. Jeszcze gorzej ma się sprawa z kasynami czy automatami do gier. Tam bardzo dużą rolę odgrywa czynnik losowy, dlatego jest to zdecydowanie najgorsza opcja.

Wiele osób uważa, że najbardziej optymalną formą inwestowania swoich pieniędzy jest handel nieruchomościami oraz ich wynajem. Jedną z opcji jest kupno mieszkania w okresie spadków cen. Następnie można przeczekać najgorszy okres i zapaść na rynku nieruchomości. Po pewnym czasie ceny mieszkań powinny poszybować w górę, a właściciel będzie miał szansę sprzedać je z odpowiednim zyskiem.

Inną opcją związaną z nieruchomościami jest ich wynajem. Mając około 150 tysięcy złotych oszczędności można już sobie pozwolić na zakup kawalerki. Następnie można dać ogłoszenie i zdecydować się komuś ją wynajmować. To oczywiście przyniesie dodatkowe pieniądze, które co miesiąc będą spływały na konto właściciela. Ilość tej gotówki zależna jest od miasta, w którym jest zlokalizowane dane mieszkanie oraz bliskości centrum. Warto zatem przy kupnie mieszkania zwrócić uwagę na te właśnie aspekty. Dużo ludzi też odstraszają też niebezpieczne dzielnice, dlatego w takich nie warto kupować żadnej nieruchomości, ponieważ może być kłopot, aby chcieli w niej zamieszkać jacykolwiek lokatorzy.