Oferty na rynku nieruchomości

Wiele mówi się o tym, że rynek nieruchomości ma się w Polsce coraz lepiej. Polacy są coraz bardziej zamożni i stać jest ich na zakup własnego mieszkania. Doskonale ma się rynek nieruchomości deweloperskich, ale właściciele mieszkań, którzy chcą się ich pozbyć, również nie mogą narzekać. Taka sytuacja i duże zainteresowanie mieszkaniami spowodowało, że nieco spadły ich ceny za metr kwadratowy powierzchni. Cieszy to wiele osób poszukujących mieszkania. Szczególnie w dużych miastach, jak Warszawa, czy Wrocław trzeba się liczyć z bardzo wysokimi cenami.

Wiele osób nie może sobie pozwolić na mieszkania w stanie deweloperskim, właśnie z uwagi na ich ceny. Decydują się więc one na nieruchomości z rynku wtórnego. Są to mieszkania sprzedawane przez ich właścicieli. W przypadku rynku wtórnego trzeba się oczywiście liczyć z tym, że mieszkanie nie do końca będzie spełniało nasze oczekiwania i trzeba będzie je wyremontować. Taki remont może być kosztowny, jeżeli na przykład zdecydujemy się również na wymianę instalacji. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Niekiedy można kupić naprawdę duże mieszkanie z rynku wtórnego za cenę kawalerki w nowym budownictwie.

Deweloperzy nie narzekają jednak na brak klientów. Każdego dnia udaje się im z powodzeniem sprzedać kolejne mieszkania. Niektóre osoby zmuszone są nawet do czekania w kolejkach na swoje wymarzone mieszkania na konkretnym osiedlu. Jeżeli zależy im na mieszkaniu, pierwszą ratę wkładu własnego wpłacają jeszcze w fazie budowy bloku. Trzeba się bardzo szybko decydować i niestety również wpłacać pieniądze. W przeciwnym razie, mieszkanie może przepaść. Deweloperom udaje się więc wybudować przynajmniej kilka nowych osiedli w danym mieście do roku. Często są to osiedla bardzo pożądane, znajdujące się w samym centrum miasta. Tam trzeba się już jednak liczyć z wysokimi cenami.

W przypadku rynku wtórnego, najlepiej jest przyjrzeć się warunkom mieszkaniowym bardzo dokładnie. Na pierwszy rzut oka niektóre niedoskonałości mogą być niewidoczne. Jeżeli jednak mieszkanie przekona nas do siebie, nie powinniśmy się wahać. Co prawda, konieczny będzie remont mieszkania, ale z pewnością nie większy niż w przypadku mieszkania od dewelopera.

Add Comment