Kupno nowego mieszkania

Ostatnimi czasy rynek nieruchomości w naszym kraju ma się bardzo dobrze. Okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania. Młodych stać jest na takie decyzje, ponieważ spadł znacznie poziom bezrobocia, co wpływa na ich zdolność kredytową. Nie ma co ukrywać, że większość młodych osób zmuszonych jest do kupowania swojego pierwszego mieszkania właśnie na kredyt. Innym wyjściem jest oczywiście skorzystanie z pomocy rodziców, jednakże nie każdą rodziną jest na to stać. W każdym razie, mieszkanie jest ogromnym wydatkiem i jego kupno jest wielkim krokiem dla każdej rodziny.

Zazwyczaj młodzi ludzie decydują się na zakup własnego mieszkania, kiedy zakładają rodzinę. Zależy im na tym, aby mieć odpowiednie warunki do wychowywania dzieci i móc to robić swobodnie i bezpiecznie. Dlatego też, większość młodych rodzin wybiera mieszkania w stanie deweloperskim, na nowo wybudowanych osiedlach. Takie osiedla deweloperskie powstają obecnie w każdym mieście. W każdym roku buduje się ich przynajmniej kilka w różnych rejonach miasta. Mieszkania na takich osiedlach sprzedają się dosłownie jak ciepłe bułeczki.

Dlaczego młodym parom zależy na mieszkaniach nowych, od dewelopera? Przede wszystkim, takie osiedla niosą za sobą sporo pozytywów. Przede wszystkim, jest to nowe budownictwo. Nie powinno więc być żadnych problemów z instalacją elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Rzadko zdarzają się w takich miejscach awarie i konieczności przeprowadzenia remontu. Poza tym, często są to osiedla energooszczędne, na których płaci się ostatecznie niewielkie rachunki za prąd. Poza tym, są to najczęściej osiedla odgrodzone od innych budynków i wstęp na ich teren mają jedynie osoby, które posiadają klucze. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, szczególnie jeżeli na podwórku bawią się małe dzieci. Najczęściej deweloperzy proponują również w takich blokach firmę ochroniarską, która strzeże bezpieczeństwa mieszkańców.

Poza tym, na osiedlu znajdują się również place zabaw dla dzieci, miejsca relaksu i zieleni dla dorosłych i garaże. Wiele osób narzeka na to, że nie mają one gdzie garażować samochodów na swoich osiedlach. Tutaj nie ma takiego problemu. Razem z mieszkaniem można bowiem zakupić również podziemny garaż lub też miejsca postojowe pod blokiem. Dla wielu jest to idealne rozwiązanie. Warto spojrzeć również na samo mieszkanie. Oczywiście, sprzedane jest ono w stanie surowym, ale nie trzeba się martwić o wiele rzeczy. Ściany są już gotowe do tego, żeby je pomalować. Wystarczy wstawić drzwi do pokoi, położyć podłogę i płytki w łazience i można już mieszkać. Urządzenie takiego mieszkania nie powinno zająć więcej czasu niż miesiąc. Jest to znacznie bardziej korzystne pod względem czasowym, jak i finansowym w stosunku do mieszkań pochodzących z tak zwanej drugiej ręki.

Gdzie szukać można mieszkań w stanie od dewelopera w swoim mieście? Przede wszystkim, najważniejszym źródłem poszukiwań jest Internet. Funkcjonuje tam wiele praktycznych wyszukiwarek mieszkań. Można za ich pomocą wybierać jedynie oferty, które spełniają nasze oczekiwania i kryteria. Każdy deweloper ma również swoją stronę internetową. Zamieszczane są tam oferty sprzedaży nowych mieszkań. Warto jest skorzystać z pomocy takiej strony i znaleźć wymarzone mieszkanie dla siebie i dla swojej rodziny.

Kiedy już spodoba nam się jakaś oferta. Powinniśmy decydować się dość szybko. Okazuje się bowiem, że mieszkania w stanie deweloperskim rozchodzą się dosłownie jak ciepłe bułeczki i ktoś może nam sprzątnąć ofertę prosto sprzed nosa. Lepiej jest nie dopuścić do takiej sytuacji.

Add Comment