Kredyt na mieszkanie

Sprzedaż mieszkań w Polsce osiągnęła swój szczyt. Okazuje się, że coraz więcej Polaków decyduje się na zakup własnego mieszkania. Coraz częściej są to osoby młode, które dopiero zaczynają swoje dorosłe życie i zakładają własne rodziny. Takim osobom zależy na tym, aby móc wychowywać swoje dzieci w dobrych i bezpiecznych warunkach. Liczą więc na zakup nowego mieszkania.

Nie ma się co oszukiwać, że mieszkania są w Polsce tanie. Niestety, mało kto może takie mieszkanie kupić po prostu za zgromadzone oszczędności. Oczywiście, znajdzie się kilku szczęściarzy, którym rodzice kupią mieszkanie, ale z pewnością należą oni do rzadkości. Zazwyczaj, kupno mieszkania, niezależnie od tego, czy nowego, czy też z rynku wtórnego wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu w banku.

Okres kredytowania mieszkania wynosi dwadzieścia lub trzydzieści lat. Zależy to od wieku kredytobiorców oraz od wysokości raty, jaką będą oni w stanie spłacać. Oczywiście funkcjonuje u nas kilka programów pomocowych, którymi polski rząd wspiera osoby młode kupujące własne mieszkania, ale nie jest to wielka pomoc. Niekiedy trwa do ósmego roku, a później trzeba już płacić ratę w pełnej wysokości. Warto jednak zdecydować się na zaciągnięcie kredytu jak najwcześniej. Opłacanie wynajętego mieszkania mija się z celem, ponieważ są to pieniądze wyrzucone w błoto. Właściciel mieszkania się wzbogaca, a my tracimy na tym z każdym miesiącem. Jest to rozsądna decyzja dla osób, które posiadają stałe źródło dochodu.

Add Comment