Sprzedajesz nieruchomości? Zarabiaj na kredytach

dollars-31085_1280Wydawać by się mogło, że osoby zajmujące się sprzedażą nieruchomości i pośrednictwem przy kupnie i sprzedaży, znają wszystkie sposoby na zarabianie jeszcze większych pieniędzy aniżeli tylko tych, które są wynagrodzeniem za pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości. Tym czasem jednak w związku z uwolnieniem tego zawodu i pojawieniem się na rynku nieruchomości wielu nowych pośredników, okazuje się, że nie wszyscy wiedzą jak ta branża realnie działa. I jak powinna działać firma na rynku nieruchomości, żeby z tego biznesu wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy. Tym czasem, na każdej transakcji sprzedaży nieruchomości można mieć niezły kawałek procenta więcej.

Ten jeden procent przy cenach, za jakie sprzedawane są nieruchomości, to nawet kilka tysięcy złotych dodatkowego przychodu. Niech podniesie rękę ten, kto uważa, że nie warto się po takie dodatkowe pieniądze schylić. Tym bardziej, że pieniądze takie można uzyskać bardzo łatwo. Wystarczy pomóc klientom na nieruchomość trafić do odpowiedniego banku oferującego kredyt hipoteczny. Za taką życzliwość i odpowiednie polecenie banki potrafią się odwdzięczyć całkiem niezłą prowizją, ale tą każdy może sobie wynegocjować indywidualnie. Sytuacja jest o tyle prosta, że wynagrodzenie otrzymuje się oczywiście wówczas, kiedy klient otrzyma kredyt hipoteczny. Jeśli go otrzyma, to równocześnie Wasza transakcja też dojdzie do skutku. A zatem pośrednicy nieruchomości mogą w ten sposób zarabiać podwójnie. Nie dość, że otrzymają swój procent za pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości to jeszcze do tego otrzymują wynagrodzenie ze strony banku za pośrednictwo przy sprzedaży kredytu hipotecznego.

Branża nieruchomości i branża finansowa to prawdziwe kopalnie złota dla osób w nich pracujących. Stawki za finansowe pośrednictwo są naprawdę bardzo dobre. Zatem każdy pośrednik w obrocie nieruchomościami może na własny sposób realizować swoje założenia biznesowe. Równie dobrze, zamiast z pojedynczymi bankami można zawrzeć umowy na pośrednictwo z biurami kredytowymi posiadającymi oferty wielu banków. Wtedy na pewno mniejszy będzie procent prowizji od przydzielonego kredytu, ale szanse na jego przyznanie będą oczywiście nieporównywalnie większe aniżeli w przypadku tylko jednego banku.

Jeżeli posiadasz biuro nieruchomości albo zajmujesz się jedynie pośrednictwem w ich obrocie to koniecznie zainteresuj się tym, w jaki sposób możesz podnieść swoje zarobki. To naprawdę łatwe, a model współpracy powyżej oferuje wiele znanych i renomowanych banków a także biur pośrednictwa kredytowego. Jeśli komuś z Was zależy na tym, że by poprawić swoje przychody to przecież wystarczy udać się do kilku banków i dopytać się dokładnie o możliwości współpracy w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych. Zawsze przecież będziecie mieć interes w tym, żeby klient otrzymał taki kredyt, ponieważ dzięki temu możecie być pewni, że Wasza nieruchomość znajdzie swojego nabywcę. Jeśli z każdej transakcji sprzedaży nieruchomości weźmiecie po określonym procencie od kupującego i sprzedającego to na pewno Wasz zysk będzie wyglądał jeszcze lepiej, jeśli kupujący nieruchomość dostanie kredyt w banku, z którym będziecie współpracować.

Add Comment